03травня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА У чому найбільша проблема каналізаційних мереж Кропивницького (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

У чому найбільша проблема каналізаційних мереж Кропивницького (ФОТО)

408138887 751290170374290 1040866175528687217 nЗначно зросла кількість аварійних ситуацій і витоків із каналізаційних мереж Кропивницького.

На цьому акцентував увагу адміністрації Кропивницького водопровідно-каналізаційного господарства заступник міського голови Олександр Мосін під час апаратної наради сьогодні, 5 грудня.

"Від містян надходить значна кількість звернень про витоки каналізації у різних мікрорайонах Кропивницького. Найбільше на Новомиколаївці і в центральній частині міста", – зазначив посадовець. 

Тривалий час спеціалізована машина з промивки каналізаційних мереж була в ремонті і це ускладнювало ситуацію, зауважила керівниця Кропивницького ВКГ Валентини Давидчук.

Зараз авто на ходу, але працювати на морозі ця техніка не може. Основне навантаження у такому випадку лягає на плечі працівників служби водовідведення підприємства. Вони щодня усувають до пів сотні аварійних ситуацій на каналізаційних мережах, а викликів отримує майже удвічі більше.

Каналізаційні мережі міста обслуговують дві бригади: одна на лівому, а інша – на правому березі Інгулу. Іноді фахівцям вдається промити каналізацію за 30 хвилин, але частіше на це витрачають години. Тож робочий день у працівників стає ненормованим.

Найчастішою причиною забиття каналізації є викинутий туди кропивничанами непотріб, що за жодних обставин не можна туди спускати. Фахівці виривають із каналізаційних труб корки із ганчір’я, вологих серветок.

"Об’єми непотребу в каналізації такі, що виходить з ладу техніка. Зокрема, три місяці у ремонті був наш каналопромивочний мулосос. Людям доводилося працювати вручну. Тепер стало трохи легше, але ми потребуємо розуміння мешканців міста", – наголосила Валентина Давидчук.  

Вона знову звернулася до містян з величезним проханням – не кидати у каналізацію побутові відходи. Найбільша біда – вологі серветки. Вони закорковують труби намертво і розмити їх – величезна проблема.

На деякі адреси аварійні бригади мусять їздити щодня. Вранці промили – ввечері споживачі знову забили серветками.

Валентина Давидчук також звернула увагу голів ОСББ, завбудинками і звичайних мешканців багатоповерхівок на заблоковані автівками під‘їзди до каналізаційних люків у дворах житлових будинків.