ІСТОРІЯ
У кропивницькому музеї презентували видання про малодосліджені сторінки історії регіону (ФОТО)
- Останнє оновлення: 14 травня 2025
В обласному краєзнавчому музеї презентували книгу історика-краєзнавця, члена Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника культури України Івана Петренка "Торгсин на Зінов'ївщині: золото в обмін на життя".
Видання, за інформацією пресслужби музею, вийшло за підтримки Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею, Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень та Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України у рамках серії "Архівні документи свідчать", розповів директор музею Борис Шевченко.
Він наголосив, що історія радянської індустріалізації, і зокрема на теренах нашого краю, досі малодосліджена.
Іван Данилович розповів, що в основі книги лежать його дослідження про причини та механізми вилучення в жителів Зінов’ївщини коштовних металів та валюти через систему «Торгсину» в обмін на продукти під час Голодомору. Присутні на презентації музейники, краєзнавці, історики, журналісти та молодь побачили документи з Державного архіву Кіровоградської області та Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, які свідчили про антигуманні методи експропріації по-радянські, приховані за фасадом «успіхів» сталінської індустріалізації.