СУСПІЛЬСТВО
У Кропивницькому хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут (ФОТО)
- Останнє оновлення: 29 січня 2025

Традиційно, 29 січня, у Кропивницькому вшанували світлу пам’ять про героїв Крут.
Військові, громадські активісти, керівництво міста та області, представники Донецького державного університету внутрішніх справ долучилися до загальноміських заходів із нагоди 107-ї річниці історичного бою під Крутами.
Нетлінну пам’ять українських воїнів усіх часів учасники акції вшанували хвилиною мовчання.
Символічні синьо-жовті стрічки пов’язали до пам’ятної дошки землякам-героям Олександру та Володимиру Шульгиним. Останній віддав своє життя за незалежну Україну під час легендарного бою біля станції Крути на Чернігівщині.

Довідково: 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути відбувся нерівний бій між українськими захисниками та більшовицькими військами. Близько 400 студентів, юнкерів і козаків протистояли значно численнішій армії більшовиків та зазнали поразки. Той бій став символом героїзму та самопожертви молоді у боротьбі за свободу держави.
Читайте також: Уродженець Кіровоградщини Володимир Шульгин – один із найкращих синів України
