24травня2026

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький адаптують до потреб людей з інвалідністю, але жителі не поділяють дій влади (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький адаптують до потреб людей з інвалідністю, але жителі не поділяють дій влади (ФОТО)

526898428 1177227924447177 974578972656933989 n 

Створення безбар’єрного середовища триває у Кропивницькому.

526822487 1177227711113865 8795636468873023541 n

Нині розпочали облаштування чергової ділянки безбар’єрного маршруту в межах першої черги проєкту, повідомили в міській раді.

"Кропивницькому пощастило потрапити до цього проєкту", – вважає координатор реалізації безбар’єрного простору в місті, директор департаменту містобудування та земельних ресурсів Роман Лунгол.

На його переконання, територія біля ЦНАПу – серед ключових локацій маршруту. Мовляв, ме місце важливе, бо щодня до "Прозорого офісу" звертаються ветерани, люди з інвалідністю та інші жителі міста, яким потрібен вільний доступ до адміністративних послуг.

526684860 1177227804447189 4298514819786822776 nПояснення Лунгола, що біля ЦНАПу "встановлена плитка не того типу, її замінять на безфаскову, яка має рівні, прямі краї", – переконує не всіх.

Журналістка ЗПУ провела мініопитування щодо демонтажних робіт, які тривають, і не почули жодного схвального відгуку.

"Я до останнього не вірила, що це правда, прийшла – переконалася: прикро, бо у нас є що відбудовувати: зруйновані будинки, пошкоджені підприємства, а тут... Те, що нині творять у центрі міста, – жах: проводити ремонт там, де його нещодавно проводили, – як мінімум, непрофесійно... Це можна було зробити і після Перемоги... У Кропивницькому є де ремонтувати, але вони вчепилися в центр, вони ж не бувають ніде, крім центру... На моє переконання, це не про безбар’єрність, це про безвідповідальність...", – кажуть містяни, коментуючи заміну тротуарного покриття задля безбар’єрності. 

Роман Лунгол наголошує, що демонтовані матеріали будуть повторно використовуватися на інших локаціях. 

Читайте також: Перепони на шляху до безбар’єрності у Кропивницькому

"На фронт потрібна зброя, а вам плитка... Краще укриття облаштовуйте, а не бруківку міняйте... Класна тема: гроші з бюджету – в чиюсь кишеню... Нову бурківку зняли! Правильно, так її... У школах укриття в жахливому стані, відділ освіти сидить і тільки вказівки директорами дає, забуваючи, що школа – неприбуткова організація, а бюджетна, самі ж зробили з міста клондайк корупції і жебрачества: одні крадуть і дихають, а інші – за межею бідності... Нова плитка точнісінько така ж, нащо знову платить за демонтаж і укладки як можна щось для міста зробить: ті ж лавочки... Без нової плитки, не буде перемоги...", зазначають кропивничани у коментарях під новиною про заміну плитки.

А тим часом директор департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради попереджає: аналогічний підхід (демонтаж/нове покриття) застосують і до гранітної плитки перед обласною військовою адміністрацією, де розміститься Центр ветеранів.  

526971856 1177227717780531 6340017828098666056 n

Читайте також: