12червня2021

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Зросте розмір відшкодування вартості будівництва тваринницьких ферм і комплексів на Кіровоградщині

ЕКОНОМІКА

Зросте розмір відшкодування вартості будівництва тваринницьких ферм і комплексів на Кіровоградщині

sdc18481 c970c0e49582ba8f029d8ff958fd4989

Уряд прийняв постанову, яка розширює державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Про це повідомила директорка департаменту агропромислового комплексу Марія Чорна.

«Згідно з постановою, цьогоріч на програму передбачається 1,15 млрд. грн. Програма з підтримки тваринництва доповнена двома новими напрямами – це дотація за утримання кіз та овець, а також за приріст корів. Також збільшується розмір бюджетних дотацій та відсоток відшкодування, і, відповідно, розширюється коло отримувачів підтримки від держави», – зазначила посадовиця.

За її словами, з 50 до 80% збільшується розмір часткового відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, генетичного матеріалу, з 30 до 50% зросте розмір часткового відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

«Загалом державну підтримку надаватимуть за сімома основними напрямками. Мова йде, зокрема, про спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї, часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів, часткове відшкодування будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарств, доїльних залів, підприємств із перероблення сільськогосподарської продукції, часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств із перероблення сільськогосподарської продукції за рахунок банківських кредитів, часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна, та вже згадані спеціальна бюджетна дотація за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок, спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення», – пояснила Марія Чорна.

Читайте також: