07липня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому запустять ще кілька тролейбусів із автономним ходом

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому запустять ще кілька тролейбусів із автономним ходом

20909 368x264 2

У Кропивницькому п’ять тролейбусів з автономним ходом, які закупила міська рада цьогоріч, готують до виходу на маршрут.

 

Про це вчора, 31 липня, розповів директор КП «Електротранс» Олександр Луценко. Нові тролейбуси – «гібриди» прибули на базу підприємства і нині проходять необхідну технічну підготовку до роботи на маршрутах, а спеціалісти підприємства вивчають схеми руху нових тролейбусів.

«Гібриди» мають запас автономного ходу до 30 кілометрів. Їх запуск дозволить зробити пасажирські перевезення в місті ще якіснішими. Відродження КП «Електротранс» та закупівля нових великогабаритних автобусів та тролейбусів було і лишається пріоритетним завданням міського голови Андрія Райковича.

З 2015 року, після відродження КП «Електротранс» у Кропивницькому з’явилося 20 великогабаритних автобусів, 10 автобусів середньої місткості, 20 тролейбусів та 11 тролейбусів з автономним ходом, плюс на підприємстві залишилось 11 старих тролейбусів, які не зупиняються, і продовжують перевозити пасажирів. Закупівлі нової техніки дуже чекали містяни, особливо ті, хто мешкає у віддалених мікрорайонах міста, таких як селище Нове, Стара Балашівка, Велика Балка, Завадівка, Катранівка.

"Ми ж були відрізані від світу, Нам, щоб дістатись в аптеку чи на базар, треба було з маршрутчиками воювати. Нас випихали з маршруток, принижували. Тепер ми почуваємося людьми. Їздимо безкоштовно, спасибі за це міській владі, нам зручно та комфортно", .– розповіла жителька мікрорайону Велика Балка, пенсіонерка Марія Мільченко. 

"Дуже добре, що ці автобуси низькі, і пенсіонерам зручно в них заходити І інвалідів на візках сюди закочують, і мами з колясочками заходять. Водії завжди той пандус відкривають, допомагають людям заїжджати", – зазначила жителька Старої Балашівки Олена. 

Було створено у Кропивницькому і нові маршрути. Від 101-ого мікрорайону до залізничного вокзалу тепер курсує тролейбус з автономним ходом №5. Він проїжджає по вулиці Яновського, саме там, де ще за радянських часів планували збудувати тролейбусну лінію, але справа до цього так і не дійшла. Тепер тролейбуси тут курсують, але вже сучасні автономні. Що стосується тролейбусних ліній, то їх, за словами Олександра Луценка, за три останніх роки замінили майже 17 кілометрів.

"Роботу по заміні тролейбусних ліній у місті не проводили ще з 1968-ого року. А ми її розпочали і продовжуємо. Роботу виконали на вулиці Короленка, по Полтавському мосту, на вулиці Шевченка. Тепер не переживаємо за обриви тролейбусних ліній в цих місцях", – повідомив Олександр Луценко.