12червня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО В ОДА розглядають варіанти щодо збереження медичного вишу на Кіровоградщині

СУСПІЛЬСТВО

В ОДА розглядають варіанти щодо збереження медичного вишу на Кіровоградщині

11dsc 5465 1

Як інформував ЗПУ, є рішення про закриття у Кропивницькому філії Донецького національного медичного університету.

Причина виш не відповідає ліцензійним вимогам

Учора, 13 травня, тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Валерій Жалдак зібрав термінову нараду, щоб вивчити можливість збереження медичного вишу на Кіровоградщині.

«Інформація з Донецького національного медичного університету неочікувана для всіх. Кіровоградщина свого часу доклала багато зусиль, щоб навчальний заклад розташував свій підрозділ саме в Кропивницькому. Нині маємо зробити все, щоб зберегти виш такого профілю в регіоні. Розглядаємо всі можливі варіанти, якою буде база для подальшого функціонування університету – чи це буде підрозділ ДНМУ, чи, можливо, як окремий навчальний заклад», – зазначив посадовець.

Він наголосив, що за п’ять років роботи підрозділ медичного університету в Кропивницькому викристалізувався, відтак існує повноцінний бекграунд для підготовки кадрів.

«Сьогодні ми створюємо сучасні приймальні відділення за програмою президента «Велике будівництво», другий рік ми боремося з пандемією коронавірусу. В області гостро стоїть питання медичних кадрів. Тому питання збереження навчального закладу медичного профілю для нас дуже актуальне», – додав тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації.

Валерій Жалдак доручив напрацювати дорожню карту збереження медвишу в Кропивницькому.

Довідково: у підрозділі ДНМУ працює 192 викладачі і навчається понад 800 студентів, у тому числі іноземці.

Читайте також: Чому медичний університет не прижився у Кропивницькому