02липня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Осінній концерт у кропивницькому музеї Осмьоркіна (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Осінній концерт у кропивницькому музеї Осмьоркіна (ФОТО)

005

У художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбувся концерт «Композитор Олександр Щетинський представляє концерт “Кароль Шимановський і музика чотирьох століть”».

006

Він пройшов у рамках ХІХ Мистецького фестивалю імені Кароля Шимановського на малій батьківщині композитора «Осінь з музикою Кароля Шимановського», що проходив в Кропивницькому.

Директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок, який є художнім керівником фестивалю, привітав всіх присутніх та представив ведучого концерту відомого сучасного українського композитора Олександра Щетинського. 

У програмі прозвучали твори видатного польського композитора Кароля Шимановського, дитячі та юнацькі роки якого пройшли в Єлисаветграді, нині Кропивницькому, геніального італійського скрипаля-віртуоза Ніколо Паганіні, талановитого українського композитора і педагога, заслуженого діяча мистецтв України Валентина Бібіка та ведучого концерту лауреата численних міжнародних музичних конкурсів Олександра Щетинського.

Виконавцями музичних творів сольно і в дуеті були студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка флейтист Роман Ієвський та скрипалька Марія Полячок. За роялем був композитор Олександр Щетинський, який не лише акомпанував, а й особисто виконував власні твори. 

245787525 3050723018550418 647188654399347769 n

Гучними аплодисментами та вигуками «Браво!» сприймали слухачі виступи музикантів. Особливо ж вразив всіх присутніх своєрідний музичний перформанс, коли Роман Ієвський та Марія Полячок, виконуючи авторську композицію Олександра Щетинського, мимоволі рухалися по залу, створюючи ефект стереозвучання.

А завершився музичний вечір творчим спілкуванням та колективною фотосесією в меморіальному залі музею.