28листопада2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Андрій Райкович звернувся до кропивничан із проханням набратись терпіння

СУСПІЛЬСТВО

Андрій Райкович звернувся до кропивничан із проханням набратись терпіння

35263 1200x800 2

У Кропивницькому продовжують поступово запускати в роботу котельні.

Минулого тижня системно тепло почали отримувати міський пологовий будинок, дитяча обласна лікарня, центральна міська лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги. А вчора з самого ранку тривали підготовчі роботи допуску Південно-західної котельні і ТЕЦ. Очільник міста Андрій Райковича вкотре наголосив, що це надзвичайно складний процес, в якому бере участь не один десяток фахівців.

"Для нас важливо витримати всі параметри, правильно відрегулювати тиск, щоб не втратити жодну з ділянок наших вкрай проблемних мереж. Найголовнішим було розпломбувати газ на обидві найбільші котельні. Зараз уже запущено теплоносій", – зазначає міський голова.

Тепер тепло потроху розходитиметься до лікарняних закладів, потім садків, на лінійні котельні, що подаватимуть тепло до житлових будинків.

"Об’єкти, що готові приймати тепло, потроху почнуть прогріватись. Першими його отримають заклади соціальної сфери, що опалюються від Південно-західної котельні. Потім, поступово – житлові будинки. А от запуск ТЕЦ – більш складний. Тому нам потрібно близько двох діб, щоб прогнати систему, а потім запустити теплоносій", – повідомив заступник міського голови Олександр Вергун.

Андрій Райкович звернувся до містян, із проханням набратись терпіння, адже міська рада, комунальні служби, всі лінійні бригади працюватимуть впродовж вихідних, де треба – цілодобово. Щоб контролювати кожен теплопункт і тримати процес подачі тепла під контролем.

"Що б хто не говорив, а вся ця історія була значно складнішою, або зовсім неможливою, якби усі міські голови не мали реального майданчика для переговорів з НАК Нафтогазом. І наших можливостей було б значно менше, якби не конструктивна позиція Офісу президента, Кабміну, асоціації міст України, профільного Мінрегіонбуду. Повірте, це не пафосні слова і мене про це нагадувати ніхто не зобов’язує. Реальність просто є дуже складною. Ніхто б з нами на ринку газу не церемонився. А у таких містах, як наше, справді, доводиться зараз рахувати кожну гривню, щоб закрити всі щоденні поточні проблеми, бо гроші треба скрізь – і в ковідну лікарню, і в пологовий, і завершити поточні ремонти, і дороги, і думати про завтрашній день. Тому 16.80 для бюджету – це значно посильніше, ніж 30 чи 40 гривень. І ще як доведеться напружуватись, щоб у них вкладатися. Але на сьогодні я вдячний усім комунальним службам, "Кіровоградгазу" за нормальну партнерську роботу і сподіваюсь, що система не дасть збою і тепло дістанеться до кожного об’єкта", – нагадав Андрій Райкович.

Читайте також:  Для населення Кропивницького тариф за тепло – на рівні минулого опалювального сезону

Понад півтора мільйона гривень у Кропивницькому витратять на загальнобудинкові теплові лічильники

У Кропивницькому триває заповнення водою теплових мереж