21вересня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький «Екостайл» заявляє про екологічне рейдерство з боку контролюючих органів

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький «Екостайл» заявляє про екологічне рейдерство з боку контролюючих органів

218053182 2935504643369167 535167348670715804 n

Кропивницька окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення підземних вод, звинувачуючи компанію «Екостайл» у порушенні правил експлуатації міського сміттєзвалища.

Проте керівництво компанії дії екологічної інспекції та окружної прокуратури вважає екологічним рейдерством, заявляють на підприємстві.

"Компанія «Екостайл» узяла в експлуатацію міське сміттєзвалище у 2018 році, коли воно було повністю непридатним для експлуатації, і від якого страждали мешканці всього міста, і особливо Завадівки, через постійне горіння, задимлення і розповсюдження сміття.

За майже чотири роки діяльності компанії, сміттєзвалищу вдалося продовжити життя на десятки років.

Компанія закупила спецтехніку і зменшила площу експлуатації території з 18 до 4 га. Встановила систему дегазації для перетворення небезпечного метану в біогаз - пробурили вже 52 свердловини. Налагодила роботу сортувальної лінії у цілодобовому режимі. Облаштовала відстійники для збору фільтрату з тіла полігону, що попереджає забруднення підземних вод. І який, в свою чергу, відкачується для поливу тіла сміттєзвалища, як передбачено правилами експлуатації. Це невід’ємний процес утрамбовки тіла сміттєзвалища і поверхневий процес, який унеможливлює проникання у підземні води.

Сміттєзвалище хаотично і неконтрольовано накопичувало відходи з 1953 року. І лише за 4 роки «Екостайлу» вдалося вивести його в десятку лідерів серед полігонів в Україні, які дотримуються правил експлуатації.

Керівництво компанії досі не ознайомлене з кримінальною справою, в рамках якої, начебто, і проведено якесь розслідування, а публічні виступи представників державної екологічної інспекції Придніпровського округу мають відверто упереджений характер. Більше того, ТОВ «Екостайл» не отримало жодного офіційного листа чи звернення, які б попереджали або інформували про перевірку чи порушення – кримінальна справа, миттєва судова ухвала і демонстративне силове вторгнення на територію сміттєзвалища в той час, коли доступ до нього відкритий з усіх боків. Ніяких зразків підземних вод ніхто з представників прокуратури, слідчих чи інших залучених спеціалістів не брали, і офіційні висновки прокуратури про масштаби забруднення не мають під собою жодних доказових підстав, оскільки ні на території сміттєзвалища, ні поряд з ним немає свердловин для забору зразків підземних вод.

Дії представників Державної екологічної інспекції Придніпровського округу та Кропивницької окружної прокуратури, компанія «Екостайл» вважає показовими, і такими, що мають статистичний характер і нічого спільного з діями, направленими на збереження екології. Це тиск на приватну компанію і спосіб яскраво відзвітувати про свою «діяльність» вищому керівництву. І це в той час, коли Кіровоградська ОДА заявляє про наявність в області 402 незаконних сміттєзвалищ, які експлуатуються за відсутності будь-яких офіційних документів, спричиняючи видиму шкоду і загрозу не лише екології, а й здоров’ю населенню області", – зазначають в «Екостайлі».

Читайте також:  Хто відшкодує збитки кропивницькій компанії "Екостайл", чий сміттєвоз провалився в яму та зламався

 Кропивницьку компанію "Екостайл" визнали національним лідером галузі

Кропивницький "Екостайл" оновив понад двісті контейнерів

У тестовому режимі: кропивницький «Екостайл» розпочинає процес збору великогабаритних відходів

«Екостайл» вносить коригування у графіки вивезення відходів та логістику нового мікрорайону Кропивницького 

 «Екостайл» назвав найбільш ймовірну причину пожежі на міському сміттєзвалищі у Кропивницькому